Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

WYJĄTKOWY SERIAL MEDYCZNY, CZYLI TAJEMNICZA „DIAGNOZA”

Data publikacji: 2 sierpnia 2017 Data aktualizacji: 6 września 2017 RSS

WYJĄTKOWY SERIAL MEDYCZNY, CZYLI TAJEMNICZA „DIAGNOZA”

 

Tajemnica, od której wszystko się zaczyna - tak w kilku słowach można scharakteryzować nową produkcję w jesiennej ramówce stacji ITVN. Główną sprawczynią wspomnianej zagadki będzie Anna Nowak, grana przez znaną i lubianą Maję Ostaszewską - specjalnie dla niej producenci serialu napisali scenariusz „Diagnozy”. Oprócz Mai, na ekranie zobaczą Państwo plejadę gwiazd wcielającą się w role personelu jednego ze śląskich szpitali. A wśród nich pojawią się m.in. Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz, Magda Popławska, Antoni Królikowski i Józef Pawłowski. Jak sami artyści przyznają, nie będzie to typowy serial medyczny, z jakim do tej pory widzowie mieli do czynienia. Co w takim razie go wyróżni? O tym oraz o innych szczegółach dotyczących najnowszej produkcji TVN opowiadają aktorzy.

Historia „Diagnozy” rozpoczyna się od tragicznego zdarzenia, które spotyka główną bohaterkę - Annę Nowak. Kobieta trafia do szpitala w Rybniku, gdzie dzięki pracy personelu medycznego próbuje na nowo odkryć swoją przeszłość: – Ta opowieść mnie porwała, ale nie tylko mnie. Reżyseruje ją fantastyczny Xawery Żuławski, zdjęcia robi Tomasz Naumiuk i biorą w niej udział wybitni aktorzy – wyznaje Maja Ostaszewska. Dodaje również, że to niezwykły serial:  – Tego typu połączenia nie było jeszcze na polskim rynku, bo on z jednej strony jest medyczny, a z drugiej sensacyjno - kryminalny i to stanowi o jego wyjątkowości. – Zazwyczaj w produkcjach o tej tematyce akcja rozgrywa się wokół pacjentów trafiających do szpitala i lekarzy, którzy się nimi opiekują. Tutaj będą oni jedynie tłem dla odkrywania tajemnicy głównej bohaterki.

– Dzięki Annie pojawi się bardzo poważny wątek sensacyjny, w znacznym stopniu wpływający na jej życie. – Tak o swoich spostrzeżeniach opowiada Adam Woronowicz, wcielający się w rolę Jana Artmana - jednego z lekarzy szpitala. Dodatkowo aktor zdradza, że jego postać sporo namiesza i będzie miała duży wpływ na rozwój niektórych sytuacji. Także Magdalena Popławska także zauważa coś, co stanowi o wyjątkowości produkcji: – W serialu można doszukać się motywu kryminalnego mającego kluczowe znaczenie dla poznawania zagadki głównej bohaterki. Kolejno demaskowane sekrety z pewnością przysporzą widzom wielu emocji  podczas oglądania.

Oprócz ciekawej fabuły z Mają Ostaszewską na pierwszym planie, aktorzy wskazują jeszcze kilka innych powodów, dla których warto oglądać „Diagnozę”. – My opowiadany o prawdziwych, z pozoru zwyczajnych ludziach, którzy w rzeczywistości są bohaterami naszych czasów. Nie stawiamy im pomników, ale pokazujemy jak trudny, ale też piękny jest to zawód. Mam ogromny szacunek do każdego, kto zdecydował się na taką życiową drogę. – mówi Antoni Królikowski, serialowy stażysta. Podobnie uważa jego kolega z planu, Józef  Pawłowski: –Staramy się jak najbardziej oddać świat służby zdrowia, bez jakiegoś „cukierkowania”. Chcemy, żeby ta produkcja była realna. – Natomiast zupełnie innymi spostrzeżeniami dzieli się z widzami serialowa pani psycholog, Magdalena Popławska, która prowadzi terapię głównej bohaterki i razem z nią próbuje odkryć jej przeszłość:– Widziałam jeden odcinek serialu i muszę powiedzieć, że „Diagnoza” jest świetnie zrealizowana, pięknie filmowo nakręcona przez Tomka Naumiuka. Całość wygląda naprawdę niezwykle. Mam nadzieję, że dzięki temu podciągniemy trochę gusta Polaków w dobrą stronę. Mnie wciągnęła ta historia, a jestem dosyć wymagającym widzem.

Jednak wzięcie udziału w nowym projekcie nie było dla wszystkich oczywiste. Jeden z aktorów dzieli się wątpliwościami, jakie towarzyszyły mu na początku. Co go w końcu przekonało? Na to pytanie odpowiada Adam Woronowicz: – Moja decyzja o tym, żeby zagrać w serialu wzięła się z tego, że dobrze mi się czytało scenariusz. Ta historia jest bardzo wciągająca i intrygująca. Nie mogłem się doczekać, aby dowiedzieć się, co będzie dalej. Jeżeli nam się uda oddać to na ekranie, mogę być spokojny o widzów i gwarantuję im emocje. – Ale samo podjęcie decyzji o współpracy było tylko początkiem całej przygody. Wcielenie się w rolę pracownika szpitala, mimo tak ogromnego doświadczenia, okazało się pracochłonne i wymagało zdobycia pewnych umiejętności. – Mieliśmy spotkania z prawdziwymi chirurgami w szpitalu przy ul. Szaserów. Tam zaglądaliśmy na bloki operacyjne, uczestniczyliśmy jako obserwatorzy podczas prawdziwych operacji. Nauczyłem się zszywania skóry! Cieszę się, że dzięki temu serialowi dowiedziałem się czegoś innego i praktycznego.– zdradza Antoni Królikowski.

Mimo długich przygotowań do serialu, aktorzy bardzo dobrze wypowiadają się na temat nowego doświadczenia. Sam Adam Woronowicz przyznaje, że rola lekarza wyjątkowo przypadła mu do gustu: – Zaskoczyło mnie to, jak bardzo mi się spodobał zawód chirurga. To niezwykle fascynująca profesja, bardzo ciężka, ale piękna. – Natomiast Józef Pawłowski dodaje, że zderzenie się z prawdziwym światem medycznym od kuchni było dla niego niemałym wyzwaniem: – Wywarł on na mnie ogromne wrażenie. Miałem poczucie, że dotknąłem czegoś niesamowitego, że nigdy nie doceniałem tego zawodu, tych ludzi i tego środowiska.

Jednak „Diagnoza” nie skupia się jedynie na pracy lekarzy i chorobach pacjentów. Pokazuje także życie prywatne bohaterów, ich wzloty i upadki, a także miłosne rozterki. Sam Królikowski o swojej postaci mówi „niezły gagatek”.  – Już w pierwszej scenie całuję się z dziewczyną na zapleczu. To chyba dobra informacja dla widzów, którzy są sprnieni emocji również w tej przestrzeni – śmieje się aktor.Z kolei Magdalena Popławska bardzo powściągliwie wypowiada się o granej przez nią pani psycholog. – W pewnym momencie podczas próby odkrycia przeszłości Anny, konsultacje z moją bohaterką stają się coraz trudniejsze, bo zaczynają dotyczyć także jej życia.

Jaką tajemnicę kryje Anna Nowak i jaki będzie miała wpływ na pozostałych bohaterów serialu „Diagnoza”? Zapraszamy do oglądania ITVN we wtorki od 5 września o godz. 21.35 (CET – Berlin, Paryż), 21.10 (CDT – Chicago) i 22.10 (EDT – Nowy Jork, Toronto).

 

MATERIAŁY NATALIA BRAJCZEWSKA (ITVN)

Pozostałe informacje

„Kobieta na krańcu świata”: łowcy głów z Borneo

16.11.2018  |
Ibanowie, zamieszkujący Borneo, przez wiele lat uważani byli za jedną z najbardziej przerażających społeczności na świecie. Polowanie na ludzkie głowy było częścią ich rytuału wojennego. W drugim odcinku jubileuszowego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”, Martyna Wojciechowska odwiedzi Limput - potomkinię łowców głów! więcej

2 sezon serialu „Odwróceni” na wiosnę w TVN

15.11.2018  |
Zdjęcia do drugiej serii serialu „Odwróceni” dobiegają końca. Będzie on opowiadał o dalszych losach głównych bohaterów, byłego już gangstera „Blachy”, w tej roli Robert Więckiewicz i emerytowanego policjanta Sikory - Artur Żmijewski. Produkcja pojawi się w wiosennej ramówce TVN. więcej
12345 ...524 Następne
Przejdź do:/524