Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

WIELKANOCNE PREMIERY

Data publikacji: 12 marca 2018 Data aktualizacji: 25 maja 2018 RSS

WIELKANOC W ITVN

To będą bardzo filmowe święta. W tym roku specjalnie dla widzów ITVN przygotowaliśmy nagradzane na wielu festiwalach polskie i zagraniczne produkcje. W naszej wyselekcjonowanej ofercie znajdą Państwo m.in. komedie romantyczne, thrillery i dokumenty z plejadą gwiazd! Zapraszamy przed telewizory na Wielkanoc pełną interesujących produkcji!

W wielkanocny piątek o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż) pokażemy Państwu jeden z najciekawszych polskich filmów 2010 roku „Matka Teresa od kotów”. Przejmujący debiut reżyserii Pawła Sali to przerażająca opowieść o dwóch chłopcach, którzy zamordowali własną matkę. Film został nominowany do Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, otrzymał też nominację w konkursie Nowe Filmy Polskie, a aktorzy Filip Garbacz, Mateusz Kościukiewicz dostali Nagrodę Indywidualną w kategorii Najlepszy Aktor na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

W Wielką Sobotą seans filmowy zaczniemy o godzinie 14.50 (CET – Berlin, Paryż) pierwszą częścią filmu „Prosta droga”. Lata 50. XX wieku przyniosły Włochom niezwykły wzrost gospodarczy. Jego efektem było wiele inwestycji, zrealizowanych z ogromnym rozmachem. Obraz opowiada o jednej z nich. Fabuła poświęcona jest konstruktorom, projektantom i robotnikom, pracującym przy budowie włoskiej autostrady A1. Głównym bohaterem jest Fedele Cova, doświadczony inżynier, który nie lęka się skali tego projektu. Pod jego kierownictwem autostrada została wybudowana w blisko osiem lat, łącząc ze sobą południe Włoch z północną częścią kraju. Dla Covy praca nad tym projektem była spełnieniem marzeń i ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery. Podczas ośmiu lat pracy powstało blisko osiemset kilometrów drogi, a także rozliczne wiadukty i tunele. Na wieczór natomiast polecamy polską komedię romantyczną „Porady na zdrady”, którą wyświetlimy o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż). Zdradzone przez swoich partnerów Kalina (Magdalena Lamparska) i Fretka (Anna Dereszowska), zakładają własną firmę testując wierność mężczyzn. Wszystko idzie dobrze, dopóki nie dostają zlecenia od Beaty (Weronika Rosati) – żony Macieja (Mikołaj Roznerski). Podejrzewa go ona o zdradę i chce poznać prawdę. Okazuje się, że to wcale nie jest proste - Maciej nie jest typowym mężczyzną. Sprawy komplikuje fakt, że Kalina zaczyna coś do niego czuć… Komedia wyreżyserowana przez Ryszarda Zatorskiego została nominowana do Nagrody Filmwebu w roku 2017. Zaraz po niej pokażemy „Konwój” - thriller w reżyserii Macieja Żaka.  Morderstwo skazańca przetrzymywanego w areszcie wydaje się związane z mrocznymi wydarzeniami sprzed dwóch lat. Wówczas to dyrektor placówki więziennej Nowacki (Janusz Gajos) przywraca do pracy sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz dostaje nowe zadanie – ma objąć pieczę nad konwojem, który ma na celu przetransportować jednego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie ekipy mają skomplikowaną przeszłość. Nowe zadanie jest nie w smak sierżantowi Bergowi (Przemysław Bluszcz), który zaczyna mieć zastrzeżenia wobec zadania. Wśród konwojentów jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek) i tajemniczy „Czarny” (Łukasz Simlat).  W ekipie narastają konflikty i nieporozumienia. Dyrektor więzienia traci kontrolę nad konwojem… Obraz był nominowany do Złotego Szczeniaka za Najlepszą Pierwszoplanową Rolę Męską dla Roberta Więckiewicza. Zapraszamy przed telewizory o godzinie 21.45 (CET – Berlin, Paryż) do obejrzenia tej produkcji.

W niedzielny poranek polecamy z kolei zachwycający film dokumentalny, który odkrywa obecne  życie i funkcjonowanie rzeki Dunaj. Jest to jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc w centralnej części Europy. Żyją tutaj dwie trzecie wszystkich bawarskich gatunków ptaków i więcej gatunków ryb niż w dwóch kolejnych największych rzekach Niemiec łącznie. Film „Głos Dunaju” wyświetlimy o godzinie 10.20 (CET – Berlin, Paryż). Natomiast popołudnie będzie należeć do bohaterów komedii „Planeta singli”. Produkcja została nominowana do Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, otrzymała nagrodę specjalną na Festiwalu Netia OFF Camera oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Rosji. W jedną z głównej ról wcieliła się Agnieszka Więdłocha, która zagrała spokojną nauczycielkę – Anię. Bohaterka spotyka na swojej drodze przebojowego showmana Tomka, w tej roli Maciej Stuhr. Czy narodzi się miedzy nimi uczucie? Po odpowiedź zapraszamy  o godzinie 16.45 (CET – Berlin, Paryż). Równie ciekawie zapowiada się film Macieja Migasa „Żyć nie umierać”. Obraz opowiada historię życia byłego aktora – Bartka Kolano (Tomasz Kot), który dowiaduje się, że ma raka. 45-letni mężczyzna po latach walki z alkoholizmem chce wykorzystać czas, który mu pozostał i zmienić swoje życie. Jednak śmiertelna choroba skutecznie niszczy jego organizm. Ma kilka miesięcy na naprawę wszystkich życiowych błędów, zwłaszcza relacji z córką. Obraz pokażemy go o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż).

Z kolei w poniedziałek zachęcamy do świętowania 20. rocznicy istnienia Kabaretu Ciach. Założony w początkach lat dziewięćdziesiątych, jest jedną z najważniejszych grup Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Przez lata zdobywał nagrody na rozmaitych przeglądach, a także nieprzemijającą sympatię kolejnych pokoleń widzów. Rocznicę funkcjonowania Ciach postanowił uczcić specjalnym programem „Kabaret Ciach. Śmiecho-terapia” na 20-lecie”. Złożyły się na niego zarówno klasyczne numery grupy, znane od wielu lat, jak i nowe skecze, które niezmiennie prezentują wysoki poziom. Zapraszamy na popołudnie pełne śmiechu o godzinie 17.05 (CET – Berlin, Paryż). A w ostatni świąteczny wieczór o godzinie 23.35 (CET – Berlin, Paryż) zapraszamy na film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, który wygrał nagrodę Konkursu Filmów Polskich – Złota Żaba na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. „Zabić bobra” opowiada o byłym żołnierzu Eryku (Eryk Lubos), która wraca do rodzinnego domu. Pracując nad tajemniczą misją, stara się zapomnieć o wojennej traumie. Poznaje wówczas nastoletnią Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz).

Zachęcamy do spędzenia świąt  z ITVN!

TEKST TVN

Pozostałe informacje

BIG BROTHER - newsletter nr 5

19.04.2019  |
1. NOWI UCZESTNICY, NOWE EMOCJE. 2. DYNASTIA WIELKIEGO BRATA. 3. IGOR TĘSKNI ZA BOKSEM. 4. SZEŚĆ NOMINACJI. JAK TO SIĘ STAŁO? więcej

Wielkanocna premiera w HGTV Home & Garden

18.04.2019  |
Para w domu, para w pracy, para w remont! Małżeństwo pracujące razem to nie jest dobry pomysł?! Nic bardziej mylnego! Mirella i Marcin to duet idealny. Ona jest projektantką wnętrz z wieloma nietuzinkowymi pomysłami. On sprawia, że jej wyobrażenia stają się rzeczywistością. Wspólnie radzą sobie ze wszystkimi przeszkodami. Nierówne ściany, rozpadające się meble czy wadliwe instalacje to dla nich żaden problem. Mirella i Marcin z każdego pomieszczenia potrafią wyczarować miejsce dopasowane do potrzeb wszystkich domowników. I to na jakich zasadach! Każdą metamorfozę muszą przygotować tylko w trzy dni. To nie wszystko! Z budżetem też nie poszaleją. Na wszystko mają jedynie dziesięć tysięcy złotych. Mirella i Marcin uwielbiają wnętrzarskie wyzwania. więcej

Szóstka: John trafia do szpitala po nocy spędzonej w kasynie

17.04.2019  |
John budzi się w szpitalu. Są przy nim dzieci. Mężczyzna jest coraz bliżej zupełnego zaprzepaszczenia swojej szansy na przeszczep, a tym samym rozpadu łańcucha. To od niego zależy, czy dojdzie do operacji. więcej
12345 ...550 Następne
Przejdź do:/550