Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Pogromcy medycznych mitów

Data publikacji: 20 lutego 2019 Data aktualizacji: 20 lutego 2019 RSS
Wszyscy zgadzamy się, że zdrowie jest najważniejsze! W społeczeństwie krąży wiele mitów i teorii na temat tego, co służy naszemu organizmowi, a co nie działa na niego zbyt dobrze. Czy można jeść przeterminowane jedzenie? Dlaczego mężczyźni tracą ochotę na seks? Które witaminy warto przyjmować regularnie? Czy proste prace domowe mogą sprawić, że utrzymamy dobrą formę fizyczną? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, nie zwariować, a przede wszystkim nie zachorować?!

W nowym programie TVN Style opartym na oryginalnym formacie telewizyjnym BBC „Trust me I’m a doctor”, ekipa lekarzy o różnych specjalnościach obali mity krążące wokół tematyki zdrowotnej. Eksperci w prosty i przejrzysty sposób, używając eksperymentów i badań naukowych podzielą się z widzami swoją fachową wiedzą. Niejednemu z nas pomogą otworzyć oczy i poprawić jakość życia.

W pierwszym odcinku programu Dr Łukasz Durajski zbada jak zapewnić sobie zdrową porcję ruchu nawet nie zbliżając się do siłowni. Może wystarczy odkurzać, myć podłogę czy sprzątnąć samochód, żeby mieć dobrą kondycję? Jakie mikroby żyją na naszych dłoniach? Czym najlepiej myć ręce sprawdzi Dr Patrycja Szachta. Kolejny z „Pogromców medycznych mitów” Dr Tomasz Wasyłyszyn weźmie pod lupę spleśniałe produkty spożywcze i zorientuje się, które z nich można bezpiecznie spożyć po terminie ważności. Czy od każdej pleśni trzeba trzymać się z daleka? A co z winem? Czy rzeczywiście może przedłużyć nam życie? W gronie naszych ekspertów mamy też specjalistkę od medycyny męskiej. Co sprawia, że mężczyźni tracą ochotę na seks? Jak to zmienić?

DR N.MED. EWA KEMPISTY – JEZNACH jedyny w Polsce lekarz medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Mannerarztin CMI).
Jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk, Kliniki Wellness z Medycyną Męską w Szpitalu Medicover w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej "Achilles", a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. Autorka książek – „Książka tylko dla mężczyzn” i „Testosteron klucz do męskości”.

DR ŁUKASZ DURAJSKI

Lekarz rezydent specjalizujący się w dziedzinie pediatrii w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu ośrodkach na świecie podczas praktyk (odbywanych w trakcie studiów), między innymi we Włoszech, Grecji, Peru i Ghanie. Przewodniczący Zespołu ds. szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Jego pasją jest medycyna podróży oraz popularyzacja wiedzy na temat szczepień.

DR N.MED. TOMASZ WASYŁYSZYN

Dermatolog. W swojej pracy naukowej zajmuje się łysieniem plackowatym.
W publikacji z 2007 roku, zamieszczonej w renomowanym piśmie „Archives Of Dermatological Research” wykazał,  że limfocyty CD8, które są odpowiedzialne za zniszczenie włosów, pod wpływem leczenia DCP tracą swoją „zjadliwość”. Wskazuje to na działanie tego miejscowego leku na cały układ odpornościowy i potencjalnie stwarza ogromne możliwości terapeutyczne w innych chorobach autoimmunologicznych.

W czasie wolnym od leczenia doktor Wasyłyszyn jest liderem nowofalowej kapeli Cytadela, która na przełomie lat 80/90-tych ubiegłego stulecia znana była jako legenda rodzimego undergroundu, a obecnie przeżywa drugie życie, powracając w 2018 roku na rynek muzyczny brawurową płytą „Do źródeł mroku”.

DR NAUK BIOLOGII MEDYCZNEJ PATRYCJA SZACHTA

Stopień doktora nauk biologicznych uzyskała w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką licznych publikacji medycznych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wykładowcą na konferencjach dla lekarzy, dietetyków ale również pacjentów. Na co dzień pełni funkcję dyrektor ds. naukowych w Centrum Medycznym VitaImmun w Poznaniu. Jej pasją jest mikrobiom jelitowy, możliwość poprawy stanu zdrowia za pomocą probiotyków i prebiotyków oraz temat niepożądanych reakcji na pokarmy.

Audycja na podstawie oryginalnego formatu telewizyjnego „Trust me I’m a Doctor” dystrybuowanego przez BBC Studios.

Pozostałe informacje

Kulisy funkcjonowania Lotniska Chopina na Discovery Channel

21.03.2019  |
190 tysięcy startów i lądowań. 18 milionów pasażerów rocznie. 46 przewoźników z całego świata. 42 operacje lotnicze co godzinę. 9 tysięcy pracowników w 30 różnych zawodach pracujących 24 godziny na dobę. Tak funkcjonuje największy port lotniczy w Polsce. Nowy program Discovery Channel „Lotnisko” nie tylko zdradzi kulisy pracy profesjonalistów dbających o nasze bezpieczeństwo i komfort podróży, ale też zabierze widzów w wyprawę po miejscach dostępnych na co dzień tylko dla personelu Lotniska Chopina w Warszawie. Premiera już w piątek, 12 kwietnia o godz. 21:00 na Discovery Channel. więcej

Natalia Hatalska kolejnym gościem specjalnym konferencji tv day

20.03.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje w Warszawie III edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Kolejnym potwierdzonym gościem specjalnym jest jedna z najbardziej uznanych i wpływowych analityków trendów na polskim rynku – Natalia Hatalska. więcej

NA WSPÓLNEJ: Sandra załamana – odkrywa, że Miłosz ćpa!

20.03.2019  |
Miłosz zwalnia pracownika swojego klubu – oskarża go o kradzież pieniędzy z kasy! Chłopak tłumaczy, że od jakiegoś czasu podejrzewał barmana… Jednak Sandra odkrywa, że to Miłosz podbiera utarg i… kupuje za to narkotyki! Sandra jest kompletnie załamana... Na dodatek Miłosz dobija ją zarzutem, że to wszystko jej wina!!! więcej
12345 ...544 Następne
Przejdź do:/544