Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

NASA: niekończąca się podróż

Data publikacji: 13 września 2018 Data aktualizacji: 13 września 2018 RSS
Fascynujący dokument z okazji 60. rocznicy powstania Amerykańskiej Agencji Kosmicznej już 14 października na Discovery Channel.

Pierwsze lądowanie na Księżycu, umieszczenie łazika na Marsie i rozległa sieć satelitów monitorujących stan naszej planety. NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej to wizjonerska instytucja wyznaczająca pionierskie ścieżki w dziedzinie badań o wszechświecie. Dzięki jej istnieniu diametralnie zmieniła się wiedza ludzkości o Ziemi, kosmosie oraz nas samych. Podstawą działań NASA jest nieustanne zaspokajanie ludzkiego pragnienia odkrywania i odpowiedzi na pytania o powstanie naszej planety. W filmie dokumentalnym autorstwa Rory Kennedy prześledzimy historię i osiągnięcia agencji w ciągu 60 lat jej istnienia. Nie zabraknie również miejsca na najbardziej nurtujące pytanie – co dalej z nami i naszą planetą? Fascynujący dokument - NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ na Discovery Channel w niedzielę, 14 października o godz. 11:00.

W przeciwieństwie do innych gatunków, człowiek cechuje się nienasyconą żądzą wiedzy, nieustannie zastanawiając się nad sensem stworzenia. Ciekawość wpisana w ludzkie DNA popycha nas do poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania: jak powstaliśmy, czy jesteśmy tu sami i najważniejsze - co się z nami stanie?

W 60. rocznicę powstania NASA, Discovery kieruje uwagę widzów na tę historyczną instytucję, która zabrała nas na Księżyc, pokazała powierzchnię Marsa, a także umożliwiła poznać Układ Słoneczny oraz to co poza nim. Oprócz ważnych osiągnięć agencji w dziedzinie eksploracji kosmosu, film NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ przedstawia też mniej znany obszar jej działalności. Pokazuje ogromną rolę, jaką odgrywa w monitorowaniu stanu naszej planety. Nieważne, jak daleko dotarłyby sondy NASA, zawsze kierują swój wzrok w stronę Ziemi - zbierając pomiary dotyczące oceanów, nieba, lodów i piasków - a wszystko po to, aby stawić czoła największemu wyzwaniu, jakim jest ochrona planety.

Zgromadzone przez NASA dane są niezbędne do zrozumienia przez ludzi zjawisk, mających miejsce na Ziemi: od topniejących w zawrotnym tempie pokryw lodowych Antarktydy po wybielanie i obumieranie raf koralowych. Informując dzisiaj o tych wyzwaniach, agencja przedstawia  zapis zmian zachodzących na naszej planecie i jasno pokazuje ogrom zagrożeń, które przed nami stoją.

NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ - film, którego reżyserem, producentem i narratorem jest nominowana do Oscara i laureatka nagrody Emmy za produkcję „Ostatnie dni
w Wietnamie”
- Rory Kennedy. Autorka przygląda się bliżej technologii, dzięki której NASA nie tylko zmieniła naszą wizję kosmosu, ale także naszej planety i nas samych. Pozostali producenci: Mark Bailey, Clare Tucker i Pat Bischetti; scenariusz Mark Bailey i Don Kleszy. Dla Discovery: producenci - Jon Bardin i Alexandra Moss; producent wykonawczy John Hoffman.

Premiera filmu dokumentalnego NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ w niedzielę, 14 października, o godz. 11:00 na Discovery Channel wraz z powtórką o godz. 20:00. Dokument będzie można obejrzeć również w ramach Kosmicznego Tygodnia na Discovery Science tego samego dnia, o godzinie 22:00.

MATERIAŁY PRASOWE DO POBRANIA:
https://discovery.box.com/s/6339elbc6q8nyj4ywdq8attjvnc03vk9

Pozostałe informacje

Kulisy funkcjonowania Lotniska Chopina na Discovery Channel

21.03.2019  |
190 tysięcy startów i lądowań. 18 milionów pasażerów rocznie. 46 przewoźników z całego świata. 42 operacje lotnicze co godzinę. 9 tysięcy pracowników w 30 różnych zawodach pracujących 24 godziny na dobę. Tak funkcjonuje największy port lotniczy w Polsce. Nowy program Discovery Channel „Lotnisko” nie tylko zdradzi kulisy pracy profesjonalistów dbających o nasze bezpieczeństwo i komfort podróży, ale też zabierze widzów w wyprawę po miejscach dostępnych na co dzień tylko dla personelu Lotniska Chopina w Warszawie. Premiera już w piątek, 12 kwietnia o godz. 21:00 na Discovery Channel. więcej

Natalia Hatalska kolejnym gościem specjalnym konferencji tv day

20.03.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje w Warszawie III edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Kolejnym potwierdzonym gościem specjalnym jest jedna z najbardziej uznanych i wpływowych analityków trendów na polskim rynku – Natalia Hatalska. więcej

NA WSPÓLNEJ: Sandra załamana – odkrywa, że Miłosz ćpa!

20.03.2019  |
Miłosz zwalnia pracownika swojego klubu – oskarża go o kradzież pieniędzy z kasy! Chłopak tłumaczy, że od jakiegoś czasu podejrzewał barmana… Jednak Sandra odkrywa, że to Miłosz podbiera utarg i… kupuje za to narkotyki! Sandra jest kompletnie załamana... Na dodatek Miłosz dobija ją zarzutem, że to wszystko jej wina!!! więcej
12345 ...544 Następne
Przejdź do:/544