Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Film dokumentalny o Zbigniewie Brzezińskim – w styczniu w TVN

Data publikacji: 16 grudnia 2013 Data aktualizacji: 16 grudnia 2013 RSS
Czterech Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, 39. prezydent Stanów Zjednoczonych, byli i obecny prezydenci Polski, amerykańscy sekretarze stanu i doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego. To między innymi oni kreślą portret wybitnego politologa i analityka, doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Jimmy Cartera - Profesora Zbigniewa Brzezińskiego w dokumencie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej pod tytułem „Strateg”.

To opowieść o polityce,   trudnych wyborach i o tym jak w odpowiedzialnie moralny sposób wpływać na bieg wydarzeń na świecie. Ten niezwykły film TVN pokaże już 6 stycznia o godzinie 22.20.

Dokument mówi o negocjacjach pokojowych w Camp David, zimnej wojnie i interwencji radzieckiej w Afganistanie, dramatycznej akcji odbicia amerykańskich zakładników w Teheranie, o Solidarności i wyborze Papieża Jana Pawła II. To także opowieść o nieprzeciętnych więzach rodzinnych, miłości i trudach godzenia pracy z wychowywaniem dzieci.

Film oparty jest na obszernym wywiadzie ze Zbigniewem Brzezińskim, na rozmowach z jego współpracownikami, z wybitnymi postaciami światowej polityki. Zawiera też rozmowy z żoną, córką i synami Profesora, którzy do tej pory nigdy na jego temat nie wypowiadali się publicznie. Ujawnia wiele niepublikowanych dotąd dokumentów, w tym akta tajnej polskiej służby bezpieczeństwa, która latami inwigilowała Zbigniewa Brzezińskiego. 

To także opowieść o losie emigranta, który pokonując wiele przeszkód, uprzedzeń i uwarunkowań doszedł do elitarnych stanowisk w najpotężniejszym mocarstwie świata. Egzystencja Polaka pokazana jest na tle najważniejszych wydarzeń XX wieku. Film jest też próbą odpowiedzi na pytania dotyczące roli Brzezińskiego w upadku komunizmu w doprowadzeniu do porozumienia na Bliskim Wschodzie. Nie unika też kontrowersyjnych kwestii jak choćby oskarżeń, które od lat padają pod adresem Profesora – czy był ojcem chrzestnym Al-kaidy?

Baza zdjęć Baza zdjęć
x-news
Oficjalna strona Oficjalna strona
tvn.pl

Pozostałe informacje

Rekordowe 2,23 mln widzów debiutu „Big Brothera”! TVN7 bezkonkurencyjnym liderem w grupie komercyjnej 16-49

22.03.2019  |
W niedzielę, 17 marca, na antenę TVN7, po 18 latach od pierwszej polskiej edycji, powrócił program „Big Brother”. Odcinek na żywo, którego gospodarzami byli Agnieszka Woźniak-Starak i Bartek Jędrzejak zgromadził przed telewizorami 2,23 mln widzów, a stacja odnotowała najwyższą oglądalność w historii kanału. więcej

Kulisy funkcjonowania Lotniska Chopina na Discovery Channel

21.03.2019  |
190 tysięcy startów i lądowań. 18 milionów pasażerów rocznie. 46 przewoźników z całego świata. 42 operacje lotnicze co godzinę. 9 tysięcy pracowników w 30 różnych zawodach pracujących 24 godziny na dobę. Tak funkcjonuje największy port lotniczy w Polsce. Nowy program Discovery Channel „Lotnisko” nie tylko zdradzi kulisy pracy profesjonalistów dbających o nasze bezpieczeństwo i komfort podróży, ale też zabierze widzów w wyprawę po miejscach dostępnych na co dzień tylko dla personelu Lotniska Chopina w Warszawie. Premiera już w piątek, 12 kwietnia o godz. 21:00 na Discovery Channel. więcej

Natalia Hatalska kolejnym gościem specjalnym konferencji tv day

20.03.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje w Warszawie III edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Kolejnym potwierdzonym gościem specjalnym jest jedna z najbardziej uznanych i wpływowych analityków trendów na polskim rynku – Natalia Hatalska. więcej
12345 ...544 Następne
Przejdź do:/544