Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Efekt Domina - odcinek 5

Data publikacji: 6 kwietnia 2018 Data aktualizacji: 6 kwietnia 2018 RSS
O tragicznej historii Rwandy słyszał cały świat. Mimo tego, że dziś to jeden z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów Afryki, darmowa edukacja pozostaje marzeniem dla osób z niepełnosprawnościami. To właśnie im pomaga Dominika Kulczyk. Niektóre z nich, dzięki aparatom słuchowym, po raz pierwszy usłyszą głos swoich rodziców! Premiera piątego odcinka „Efektu Domina” już w niedzielę 8 kwietnia na antenie TVN.

Przeprowadzone przez rząd Paula Kagamego reformy ekonomiczno-społeczne przyczyniły się do wzrostu gospodarczego Rwandy. Jednak głęboko zakorzenione przekonania i stereotypy sprawiają, że osoby niepełnosprawne i ich rodziny zostają odrzucane przez społeczeństwo. Najmłodsi mogą jedynie pomarzyć o darmowej edukacji, ponieważ nauczycielom często brakuje nie tylko dobrych chęci, ale i umiejętności.

Z pomocą przychodzą takie osoby jak Louis Ngabonziza– nauczyciel z powołania. To on postanowił coś zmienić i w 2013 roku założył własną szkołę dla głuchych i niedosłyszących. Tu dzieci uczą się języka migowego, wiedzy ogólnej i nabywają przydatnych w życiu umiejętności. Przede wszystkim dostają szansę, by mieć marzenia.

W tym odcinku widzowie poznają historie nowych uczniów szkoły Louisa – Erica i Kevine. Ta dwójka żegna rodziców i po raz pierwszy przekracza próg szkoły z internatem. Dzieci biorą udział w lekcjach języka migowego. Równolegle w podobnych zajęciach uczestniczą rodzice, którzy nie mogą uwierzyć w to, że za chwilę będą mogli porozumieć się ze swoimi pociechami.

Dominika Kulczyk jest świadkiem, że bariera zostaje pokonana. Kulczyk Foundation finansuje zasilane baterią słoneczną aparaty słuchowe dla prawie setki dzieci oraz kursy języka migowego dla rodziców. Dzieci usłyszą nieznane dotąd głosy rodziców i po raz pierwszy wypowiedzą słowo „mama”! Coś, co wydawało się niemożliwe, dzieje się na oczach widza. To tutaj między ludźmi, których do tej pory dzieliła cisza, rodzi się bliskość.

 

PREMIERA PIĄTEGO ODCINKA: 8 KWIECIEŃ, NIEDZIELA, GODZ. 11.00

Pozostałe informacje

NA WSPÓLNEJ: Marta dowie się o romansie Olafa?!

15.01.2019  |
Olaf spóźnia się na trening z Adą – ta jest wściekła. Przecież i tak mają dla siebie mało czasu! Grzegorz pyta Olafa, czy Marta wie o kochance. Instruktor pyta Kubickiego, na ile wycenia jego milczenie… Tymczasem Marta odkrywa coś, co kompletnie zwala ją z nóg! więcej

NA WSPÓLNEJ: Czy Igor i Ela odkryją, że Adam uwodzi ich córkę?

14.01.2019  |
Dziś występ klasy Julki przygotowany przez Adama. Julce idzie świetnie – Igor i Elżbieta są naprawdę dumni z córki! Jednak jej najbardziej zależy na opinii Adama… Nauczyciel bardzo ją chwali i – w tajemnicy przed rodzicami – daje jej śliczną bransoletkę. Julka jest bardzo szczęśliwa… więcej

NA WSPÓLNEJ: Adam obmacuje Julkę!

10.01.2019  |
Adam spotyka się z Julką nad jeziorkiem w parku. Nauczyciel tłumaczy jej, że w tańcu najważniejsze jest zaufanie do partnera. Zachęca do rozwijania wyobraźni i proponuje, że jej w tym pomoże. Namawia, by z zaufaniem oddała się w jego ręce. Aranżuje ćwiczenia, podczas których ma kontakt fizyczny z dziewczynką!!! więcej
12345 ...533 Następne
Przejdź do:/533