Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Cykl "Udokumentowane w Siódemce" od 31 października na antenie TVN7

Data publikacji: 22 października 2018 Data aktualizacji: 22 października 2018 RSS
Niebezpieczna sekta pod przewodnictwem charyzmatycznej Anne Hamilton-Byrne, masowe samobójstwo członków Świątyni Ludu Jima Jonesa, czy brutalne morderstwo z historią miłosną w tle. To tylko niektóre z tematów poruszanych w głośnych i kontrowersyjnych filmach dokumentalnych, które od 31 października w ramach cyklu Udokumentowane w Siódemce, pokaże stacja TVN7.

The Family: Dzieci psychodelicznej sekty

Premiera: 31 października, środa, godz. 22:10

Poruszający dokument, opowiadający historię nauczycielki jogi, Anne Hamilton-Byrne, która w 1963 r. założyła "The Family" – australijską sektę, który przez dziesięciolecia działała nieprzerwanie, ściągając członków z całego świata. W momencie największej popularności do „Rodziny” należało 500 wyznawców w tym wielu ze środowisk akademickich, lekarskich czy prawniczych. Członkowie sekty wierzyli, że Hamilton-Byrne jest kolejnym wcieleniem Jezusa Chrystusa, tym razem w ciele kobiety. Pod wpływem manipulacji i kazań wielu wyznawców oddało jej swoje pieniądze, domy, a nawet pociechy, które Anne wychowywała jako własne. Odizolowane od świata zewnętrznego, dzieci z Rodziny dorastały pod ścisłym nadzorem członkiń kultu nazywanych „Ciotkami". Ubrane w jednakowe stroje, z identycznymi, pofarbowanymi na platynowy blond fryzurami, były faszerowane dużymi dawkami LSD. Dziś opowiadają szokujące historie o swoich doświadczeniach z dzieciństwa.

 

Jonestown: Raj Utracony

Premiera: 7 listopada, środa, godz. 22:10

Relacja ostatnich 5 dni poprzedzających masowy mord i zbiorowe samobójstwo członków Świątyni Ludu Jima Jonesa. Ten sądny dzień nastąpił 18 listopada 1978 r. Zginęło wtedy ponad 900 mężczyzn, kobiet i dzieci. Ramy narracji, zawartej w filmie, nadają ujawnione niedawno przez rząd USA informacje i relacje naocznych świadków. Oglądamy fatalną w skutkach podróż kongresmena Leo Ryana oraz ekipy telewizyjnej NBC do Jonestown, osady w sercu gujańskiej dżungli, założonej przez wyznawców charyzmatycznego, mesjanistycznego kaznodziei, Jima Jonesa. Film zawiera obszerne, oparte na faktach fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, a także materiały archiwalne i chwytające za serce wywiady. Pozwala to widzom zajrzeć za kulisy „oficjalnej rzeczywistości” i zapoznać się ze szczegółami działania sekty, którą spotkał tak tragiczny i apokaliptyczny koniec.

 

Morderstwo z miłości

Premiera: 14 listopada, środa, godz. 22:10

Ona, Elizabeth Haysom, szczupła kobieta w dżinsach i koszulce nie pierwszej białości. On, Jens Soering, młody, naiwny okularnik o bladej cerze. Właśnie skończył 18 lat. Jest synem niemieckiego dyplomaty, studentem pierwszego roku na Uniwersytecie Wirginii, posiadaczem stypendium Jeffersona. W uczelnianym barze on wyznaje jej miłość, a ona odwzajemnia uczucie. 30 marca 1985 r. rodzice Elizabeth zostają brutalnie zamordowani w swoim domu w Wirginii. Elizabeth i Jens, w obawie przed oskarżeniami, rozpoczynają szaleńczą ucieczkę przed organami ścigania. 30 kwietnia 1986 roku następuje koniec, a młodzi zbiegowie zostają zatrzymani. „Morderstwo z miłości” to film o tragicznej i destrukcyjnej historii miłosnej, opowieść o amerykańskiej prowincji, a także o bezwzględnym amerykańskim wymiarze sprawiedliwości.

 

Nibymonogamiczni

Premiera: 21 listopada, środa, godz. 22:10

Co roku, w USA, rozwodzi się 1,1 mln Amerykanów. Cierpią na tym nie tylko same pary, ale też ich dzieci: połowa z nich doświadcza rozwodu rodziców. To niezaprzeczalny dowód na to, że instytucja małżeństwa staje w obliczu kryzysu. Tymczasem „tradycyjne” wartości, które ukształtowały nasze rozumienie miłości, seksu i małżeństwa, mają coraz mniejszy wpływ na naszą kulturę. Autor filmu, Tao Ruspoli, próbuje odpowiedzieć na pytania dotyczące archetypu udanego związku poprzez bardzo osobistą refleksję na temat swojego małżeństwa i rozwodu oraz historii własnej rodziny. A to, co odkrywa na temat swojej bardzo niekonwencjonalnej rodziny oraz psychologii miłości i małżeństwa, każe mu zakwestionować wszystko, co przyjmujemy za oczywistość w odniesieniu do współczesnych związków.

 

Cholesterol – wielki blef

Premiera: 21 listopada, środa, godz. 22:10

Związek pomiędzy przypadkami chorób wieńcowych, a cholesterolem we krwi to od ponad 50 lat swoisty dogmat głównego nurtu medycyny. Doprowadziło to do rozwoju wartego miliard dolarów „dietetycznego” przemysłu spożywczego, a także przepisywania pacjentom statyn, które są obecnie najczęściej sprzedawanymi lekami na świecie. Współcześnie, coraz więcej naukowców kwestionuje jednak podawane dotychczas wyjaśnienie. Jak utrwalił się ten dogmat, co właściwie jest przedmiotem dyskusji i jaki jest jej stan na dziś? Jaką rolę w całym procesie odgrywają koncerny farmaceutyczne? Film bada wnikliwie temat cholesterolu, podejmując zagadnienia społeczne, polityczne, naukowe i – oczywiście – ekonomiczne.

Kontakt
Wiktoria Kaźmierczak-Koszyczarek
Wyślij wiadomość

Pozostałe informacje

Wielkanocna premiera w HGTV Home & Garden

18.04.2019  |
Para w domu, para w pracy, para w remont! Małżeństwo pracujące razem to nie jest dobry pomysł?! Nic bardziej mylnego! Mirella i Marcin to duet idealny. Ona jest projektantką wnętrz z wieloma nietuzinkowymi pomysłami. On sprawia, że jej wyobrażenia stają się rzeczywistością. Wspólnie radzą sobie ze wszystkimi przeszkodami. Nierówne ściany, rozpadające się meble czy wadliwe instalacje to dla nich żaden problem. Mirella i Marcin z każdego pomieszczenia potrafią wyczarować miejsce dopasowane do potrzeb wszystkich domowników. I to na jakich zasadach! Każdą metamorfozę muszą przygotować tylko w trzy dni. To nie wszystko! Z budżetem też nie poszaleją. Na wszystko mają jedynie dziesięć tysięcy złotych. Mirella i Marcin uwielbiają wnętrzarskie wyzwania. więcej

Szóstka: John trafia do szpitala po nocy spędzonej w kasynie

17.04.2019  |
John budzi się w szpitalu. Są przy nim dzieci. Mężczyzna jest coraz bliżej zupełnego zaprzepaszczenia swojej szansy na przeszczep, a tym samym rozpadu łańcucha. To od niego zależy, czy dojdzie do operacji. więcej

NA WSPÓLNEJ: Kamil operuje naćpany – czy doprowadzi do tragedii?!

17.04.2019  |
Dziś Kamil operuje. Jest w złej formie – łyka jakieś tabletki. Górska widzi w jakim stanie jest kolega – namawia go, żeby zrezygnował z operacji! Ale Kamil nie chce jej słuchać. Prosi jedynie o mocniejsze leki! Górska w końcu mu je daje. Hoffer – zachowując się jak zombie - przystępuje do operacji… Czy dojdzie do tragedii?! więcej
12345 ...550 Następne
Przejdź do:/550