Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

O nas

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
POLSKI | ENGLISH

TVN i Discovery Polska

Data publikacji: 24 maja 2016 Data aktualizacji: 5 września 2018

TVN to czołowy nadawca telewizyjny w Polsce, należący do wiodącego koncernu medialnego Discovery (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK), którego programy inspirują, edukują i bawią widzów na całym świecie. Każdego roku Discovery dostarcza ponad 8000 godzin oryginalnych produkcji, będąc liderem kategorii w popularnych gatunkach telewizyjnych. Discovery dociera do odbiorców w 220 krajach, w 50 językach za pośrednictwem wszystkich platform - TV Everywhere (aplikacje GO, Discovery Kids Play), serwisów skierowanych bezpośrednio do konsumenta (Eurosport Player i Motor Trend OnDemand) oraz kontentu społecznościowego tworzonego przez Group Nine Media. Portfolio Discovery obejmuje uznane marki telewizyjne o międzynarodowym zasięgu, takie jak Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, ID, Travel Channel, Turbo/Velocity, Animal Planet, Discovery Science, a także amerykański kanał OWN: Oprah Winfrey Network, Discovery Kids w Ameryce Łacińskiej oraz Eurosport, wiodącą platformę sportową w Europie, a także miejsce, gdzie bije serce igrzysk olimpijskich. Więcej informacji na stronie http://corporate.discovery.com/ oraz na naszych platformach społecznościowych @DiscoveryInc.

W ofercie TVN i Discovery Polska znajdują się następujące kanały telewizyjne:

TVN to wiodący kanał telewizyjny, oferujący wysokiej jakości programy rozrywkowe oraz rzetelne i niezależne audycje informacyjne.
TTV to kanał telewizyjny oferujący publicystykę, informację i dokument społeczny; dostępny w sieciach kablowych, na platformach cyfrowych oraz w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
TVN7 to kanał telewizyjny o profilu filmowo-serialowym.
Metro to kanał oferujący polskie i hollywoodzkie hity kinowe, wciągające seriale kryminalne i obyczajowe oraz fascynujące dokumenty. Stacja dostępna jest za darmo w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych.
TVN Style to najlepsza i najchętniej oglądana kobieca stacja tematyczna w Polsce, która od lat pokazuje wszystkie oblicza współczesnych kobiet.
HGTV Home & Garden wprowadza widzów w świat ciekawych i oryginalnych wnętrz, pięknych ogrodów, gruntownych remontów i metamorfoz. Jest najpopularniejszą stacją lifestylowa w USA. Polscy widzowie uzyskali do niej dostęp jako pierwsi w Europie.
TLC to telewizja dla kobiet, dla których źródłem rozrywki i inspiracji są autentyczne, nierzadko odważne i kontrowersyjne historie. Ten kobiecy kanał budzi ciekawość oraz daje możliwość obserwowania ludzi, których na co dzień nie spotyka się w swoim życiu.
Food Network to kanał dla wszystkich, którzy kochają gotować i cenią sobie świetną rozrywkę. Dzięki niemu, widzowie mogą podróżować w poszukiwaniu nowych kulinarnych smaków, czerpać inspiracje i zdobywać wiedzę o gotowaniu.
Travel Channel to szybko rozwijający się kanał podróżniczy, który sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze, a świat bardziej dostępny. Stacja pokazuje, że to nie piękne miejsca są najważniejsze, ale ludzie, którzy je tworzą. W Polsce twarzą Travel Channel jest Martyna Wojciechowska.
TVN Turbo jest pierwszym polskim kanałem tematycznym adresowanym do mężczyzn i zarazem pierwszym poświęconym głównie motoryzacji.
Discovery Channel jest jednym z najszerzej dystrybuowanych kanałów na świecie oraz liderem w kategorii factual entertainment, czyli rozrywki opartej na faktach. W nowoczesny, dynamiczny i ciekawy sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata.
Discovery Science to kanał pokazujący, w jaki sposób nauka i technika wpływają na nasze codzienne życie oraz jaką rolę mogą odegrać w przyszłości. W ofercie programowej stacji nie brakuje programów poświęconych ekologii, współczesnej inżynierii czy największym katastrofom i kataklizmom, ale też znanych serii z gatunku pop-science.
Discovery Historia to kanał, który udowadnia, że historia to pasjonująca i niejednoznaczna dziedzina. W ofercie stacji są polskie i zagraniczne produkcje, klasyczne dokumenty oraz współczesne rekonstrukcje.
Discovery Life to kanał konceentrujący się na ekscytujących momentach w życiu bohaterów i ich rodzin. Smaku dodają programy kulinarne, a dreszczyku emocji wieczorne pasmo paranormalne.
Animal Planet to jedyna telewizja w całości poświęcona życiu zwierząt. Najwyższej jakości programy przenoszą widzów w świat niereżyserowanej przyrody, którego bohaterami są zarówno najgroźniejsi drapieżnicy, jak i domowi pupile
DTX to kanał skierowany głównie do mężczyzn. Produkcje pokazywane w tej stacji przenoszą widzów do świata, w którym rządzi prędkość i adrenalina, z dużym dodatkiem „wysokooktanowych” emocji.
ID to dokumentalny kanał tematyczny poświęcony policyjnym śledztwom i zbrodniom.
TVN Fabuła to kanał z bogatą ofertą filmowo-serialową. Emituje popularne seriale i hity filmowe z portfolio TVN oraz codzienne autorskie programy adresowane do miłośników kina.
TVN24 jest pierwszym polskim 24-godzinnym informacyjno-publicystycznym kanałem telewizyjnym.
TVN24 BIS jest kanałem informacyjnym o tematyce biznesowej i międzynarodowej.
Eurosport to numer 1 wśród płatnych kanałów sportowych w Polsce i w Europie, zapewniający tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń w ponad 120 dyscyplinach.
ITVN jest kanałem telewizyjnym skierowanym do widowni pochodzenia polskiego zamieszkałej za granicą, dostępnym w Europie, Ameryce Północnej i w Australii.
ITVN Extra jest drugim kanałem telewizyjnym TVN skierowanym do Polaków zamieszkałych za granicą. Kanał oferuje programy o profilu rozrywkowym, lifestyle'owym, aktualności, wiadomości biznesowe i zagraniczne.
NTL jest lokalnym kanałem telewizyjnym adresowanym do mieszkańców Radomska i okolic.

 

 

 

 

 

 

 

 


TVN posiada bogatą ofertę produktów online:

tvn.pl - cały TVN w jednym miejscu. Zawiera informacje o ulubionych serialach, programach i gwiazdach TVN, a także newsy show-biznesowe z modą, urodą, kinem i rozrywką na czele. Zapewnia bieżący dostęp do odcinków ulubionych seriali i show.
player.pl to najbardziej angażujący polski serwis OTT zawierający kanały na żywo oraz programy, filmy i seriale na żądanie. Użytkownicy player.pl mogą również korzystać z oferty player+ współtworzonej z nc+, dzięki której zyskują dostęp do ponad 40 kanałów na żywo oraz do biblioteki filmów i seriali, m.in. TVN, a także CANAL+ i HBO bez reklam i bez długoterminowych zobowiązań.
tvn24.pl - portal informacyjny z największą ilością materiałów wideo, łączący efektywnie tekst i obraz, będący liderem w swojej kategorii.
tvnmeteo.pl - najnowocześniejszy portal pogodowy w Polsce. Tworzony przez profesjonalną redakcję, internautów i widzów zainteresowanych tematyką meteo. Umożliwia sprawdzenie pogody w ponad 80 tys. miejsc w kraju i na świecie.
tvnwarszawa.pl - projekt medialny poświęcony Warszawie. Koncentruje się na życiu stolicy i jej mieszkańców, oferuje wysokiej jakości treści o charakterze informacyjnym i rozrywkowym.
Kontakt24.pl - serwis internetowy promujący ideę dziennikarstwa obywatelskiego, zapewniający jego użytkownikom realny wpływ na treści relacjonowane przez telewizję TVN24 i portal TVN24.pl.

 

Do portfolio TVN należą:

Biuro Reklamy TVN Media Sp. z o.o. – największe biuro sprzedaży reklam w Polsce proponujące nowoczesną komunikację w stacji TVN, kanałach z szerokiej palety Premium TV oraz najbogatszą ofertę jakościowego wideo on-line. Biuro tworzy zespół specjalistów kreujących nieszablonowe rozwiązania dla swoich klientów.
Premium TV to oferta kanałów tematycznych oraz naziemnej telewizji cyfrowej skierowana do wymagających i poszukiwanych przez reklamodawców grup celowych, reprezentuje reklamowo takich nadawców, jak TVN, Telewizja Puls, 4Fun Media, Viacom International Media Networks, Canal+ Cyfrowy, The Walt Disney Company, Discovery Network, AXN Europe Limited, FOX International Channels i Telestar (iTV).
Agencja TVN - zajmuje się produkcją i dystrybucją materiałów informacyjnych dla klientów w Polsce i za granicą, świadczy usługi produkcji telewizyjnej i broadcastingowe. Oferuje najbardziej kompleksowe usługi w Europie Środkowej i Wschodniej.

 

TVN należy do European Media Alliance.

European Media Alliance – strategiczne stowarzyszenie czołowych europejskich grup mediowych: TVN (Polska), Modern Times Group (Europa Środkowo-Wschodnia), ProSiebenSat1 (Niemcy), Antenna Group (Grecja), Channel 4 (Wielka Brytania), TF1 (Francja), Antena (Rumunia), Mediaset (Włochy), Telecinco (Hiszpania). Celem stowarzyszenia jest identyfikacja nowych możliwości inwestycyjnych w dynamicznie rozwijającym się sektorze Digital & e-Commerce w przestrzeni międzynarodowej, wsparcie dla firm, które planują ekspansję na rynki europejskie, bieżąca wymiana doświadczeń i wiedzy we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w mediach oraz wspólna reprezentacja interesów w relacjach z zewnętrznymi partnerami.

 

TVN S.A. jest założycielem fundacji TVN „nie jesteś sam”:

Fundacja TVN "nie jesteś sam" pomaga ludziom cierpiącym na nieuleczalne choroby, wymagające kosztownego leczenia. Fundacja TVN wspiera też finansowo szpitale, domy dziecka i ośrodki rehabilitacji, pokrywając koszty remontów, zakupu sprzętu medycznego oraz karetek. Działalność biura Fundacji TVN jest w całości finansowana z darowizny pieniężnej przekazywanej co roku przez jej fundatora - TVN S.A.