Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

TVN S.A. i Ringier Axel Springer Media AG uzgodniły strategiczne partnerstwo w odniesieniu do Onet.pl

Data publikacji: 4 czerwca 2012 Data aktualizacji: 26 września 2012 RSS
TVN S.A. (“TVN”), wiodąca grupa medialna w Polsce ogłasza, że osiągnęła porozumienie z Ringier Axel Springer Media AG z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii ("RAS") w sprawie utworzenia strategicznego partnerstwa w odniesieniu do Grupy Onet.pl S.A. ("Onet").

Pierwszym krokiem we wdrożeniu partnerstwa będzie wniesienie przez TVN 100% udziałów w Onet do nowo utworzonej spółki (“Spółka”), a w rozliczeniu otrzyma 956 mln zł w gotówce (ok. 217 mln Euro) oraz 25% udziałów w Spółce, w której udziały RAS wyniosą 75%. Wycena Onet wynikająca z transakcji wynosi ok. 1 275 mln zł. Strony uzgodniły wzajemne opcje sprzedaży i zakupu należących do TVN 25% udziałów w Spółce. Opcje sprzedaży po stronie TVN podlegają realizacji 1 stycznia 2016 r. oraz 1 kwietnia 2017 r., podczas gdy opcja zakupu po stronie RAS będzie wykonalna 1 stycznia 2017 r.

Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN powiedział: “Partnerstwo z Ringier Axel Springer Media pozwoli dodatkowo przyspieszyć dynamiczny rozwój działalności Onet. Ponadto, dopełniające się wzajemnie aktywności rynkowe TVN i RAS sprzyjają umacnianiu wiodącej pozycji Onet na polskim rynku internetowym. Natomiast dla TVN środki pozyskane ze sprzedaży stanowić będą istotny element poprawy struktury bilansu w efekcie planowanego zmniejszenia długu spółki. Będzie to bardzo znaczący czynnik ograniczający ryzyko biznesowego w warunkach zmiennej i niepewnej sytuacji gospodarczej w Europie.”

Zamknięcie transakcji, spodziewane pod koniec 2012 r. lub na początku 2013 r., jest uwarunkowane otrzymaniem zgody odpowiednich organów regulacyjnych. Zarząd TVN zamierza wykorzystać środki z realizacji transakcji do zmniejszenia zadłużenia Grupy.

Zarząd TVN uzyskał dwie opinie o rzetelności finansowych warunków transakcji (ang. „fairness opinion”) od banków inwestycyjnych J.P. Morgan oraz Nomura.

Ringier Axel Springer Media AG jest wiodącą spółką multimedialną w Środkowej i Wschodniej Europie, której oferta obejmuje ponad 70 tytułów prasowych i ponad 60 ofert cyfrowych na rozwijających się rynkach w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Serbii.

Pozostałe informacje

Natalia Hatalska kolejnym gościem specjalnym konferencji tv day

20.03.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje w Warszawie III edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Kolejnym potwierdzonym gościem specjalnym jest jedna z najbardziej uznanych i wpływowych analityków trendów na polskim rynku – Natalia Hatalska. więcej

TVN testuje technologię HbbTV

07.03.2019  |
25 lutego stacja TVN uruchomiła na swoim głównym kanale testową aplikację telewizji hybrydowej. W ramach tej usługi widzowie korzystający z naziemnej telewizji otrzymują dodatkowe treści takie jak: rozszerzony program telewizyjny czy interaktywne sondy powiązane z aktualnie emitowanymi programami. Platforma powstała przy współpracy z Emitel - operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. więcej

Konferencja tv day: 3 edycja. 3 oblicza telewizji. 3 gości specjalnych!

25.02.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje trzecią edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Na scenie w Warszawie staną światowej sławy eksperci: Andrew Davis, Jenni Romaniuk oraz Karen Nelson-Field. więcej
12345 ...66 Następne
Przejdź do:/66