Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

KONRAD PIASECKI DZIENNIKARZEM ROKU 2015

Data publikacji: 11 grudnia 2015 Data aktualizacji: 11 grudnia 2015 RSS
Konrad Piasecki, prowadzący program publicystyczny „Piaskiem po oczach” w TVN24, został zwycięzcą konkursu Grand Press i otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2015.

Konrad Piasecki, prowadzący program „Piaskiem po oczach” w TVN24 oraz codzienne rozmowy „Kontrwywiad” w RMF FM, został wybrany na Dziennikarza Roku 2015 głosami 77 redakcji. Tytuł Dziennikarza Roku to nagroda przyznawana przez środowisko dziennikarskie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Nominacje zgłaszają kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych.

Konrad Piasecki został nagrodzony za to, że w swoich programach i felietonach udowadnia, iż z przedstawicielami władzy można rozmawiać w sposób opanowany, konkretny i merytoryczny. Podkreślono również, że na Twitterze jest dziennikarzem najbardziej obserwowanym przez liderów list wyborczych.

Odbierając nagrodę na gali konkursu Grand Press w dniu 10 grudnia Konrad Piasecki powiedział: „Do dziennikarstwa trafiłem kilkadziesiąt lat temu dzięki pasji i emocjom. Czasami pokazuję te emocje, może nie zawsze jest to dobre, ale uważam, że ten zawód musi cechować się jakąś dawką emocji, pasji i przetrawiania rzeczywistości przez to wszystko, co jest w nas. W moim przypadku jest to rzeczywistość polityczna. Bez odciśnięcia na wywiadach, które robię, jakiegoś własnego piętna ten zawód nie byłby taki, jaki jest.”

Wśród dziennikarzy TVN tytuł Dziennikarza Roku zdobyli: Monika Olejnik (1998), Marcin Pawłowski (2004), Justyna Pochanke (2005), Andrzej Morozowski (2006) i Bogdan Rymanowski (2008).

Grand Press to doroczne nagrody przyznawane od 1997 r. przez ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Nagrody Grand Press przyznawane są za najlepsze newsy, teksty publicystyczne, śledcze, reportaże i wywiady. W konkursie wyróżnienia otrzymują również najlepsi dziennikarze ekonomiczni, sportowi i najlepiej wykorzystujący nowoczesne technologie.

Wśród kryteriów wyboru najlepszych materiałów i dziennikarzy wymienia się wybitne walory warsztatowe, znaczenie materiału dla opinii publicznej, indywidualny charakter materiału oraz zachowanie standardów etycznych dziennikarstwa.

 

Pozostałe informacje

Natalia Hatalska kolejnym gościem specjalnym konferencji tv day

20.03.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje w Warszawie III edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Kolejnym potwierdzonym gościem specjalnym jest jedna z najbardziej uznanych i wpływowych analityków trendów na polskim rynku – Natalia Hatalska. więcej

TVN testuje technologię HbbTV

07.03.2019  |
25 lutego stacja TVN uruchomiła na swoim głównym kanale testową aplikację telewizji hybrydowej. W ramach tej usługi widzowie korzystający z naziemnej telewizji otrzymują dodatkowe treści takie jak: rozszerzony program telewizyjny czy interaktywne sondy powiązane z aktualnie emitowanymi programami. Platforma powstała przy współpracy z Emitel - operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. więcej

Konferencja tv day: 3 edycja. 3 oblicza telewizji. 3 gości specjalnych!

25.02.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje trzecią edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Na scenie w Warszawie staną światowej sławy eksperci: Andrew Davis, Jenni Romaniuk oraz Karen Nelson-Field. więcej
12345 ...66 Następne
Przejdź do:/66