Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Grupa TVN ogłasza warunki emisji obligacji Senior Notes

Data publikacji: 6 września 2013 Data aktualizacji: 6 września 2013 RSS
Grupa TVN, wiodąca grupa medialna w Polsce, ogłosiła warunki emisji obligacji Senior Notes o stałym oprocentowaniu, o łącznej wartości nominalnej 430 milionów EUR zapadających w 2020 r. Obligacje „Senior Notes” zostaną sprzedane po cenie równej 100% i uprawniają do odsetek w wysokości 7,375% płatnych w półrocznych okresach począwszy od 15 grudnia 2013 r. z terminem wymagalności w dniu 15 grudnia 2020 r.

Moody’s Investors Services przyznał nowej emisji obligacji Senior Notes rating „B1”. Oczekujemy, że Agencja Ratingowa Standard & Poor's przyzna rating „B+” zgodny z dotychczasowym korporacyjnym ratingiem kredytowym Grupy TVN.

Markus Tellenbach, CEO Grupy TVN, powiedział: „Niedawno opublikowane wysokie wyniki operacyjne osiągnięte w oparciu o wiodącą pozycję TVN na odbudowującym się rynku reklamy telewizyjnej pozwoliły osiągnąć korzystniejsze warunki zadłużenia, jednocześnie wspierając wysiłki Zarządu w kreowaniu wartości dla akcjonariuszy.” 

Grupa TVN przeznaczy środki z emisji Obligacji, wraz z pozostałymi środkami o ograniczonej możliwości dysponowania ze sprzedaży Grupy Onet.pl, na wcześniejszy wykup całości pozostałych obligacji Senior Notes o wartości 558 mln euro, oprocentowanych w wysokości 10,75% i wymagalnych w 2017 r. oraz na pokrycie kosztów premii z tytułu wcześniejszego wykupu tych obligacji, na zapłatę naliczonych, ale nie wypłaconych odsetek oraz kosztów związanych z ww. emisją oraz wykupem obligacji.
John Driscoll, CFO Grupy TVN, powiedział: “Transakcja w znacznym stopniu obniży nasze gotówkowe koszty odsetkowe, zredukuje nasze zadłużenie brutto oraz przesunie w czasie termin jego wymagalności. Popyt na nasze obligacje czterokrotnie wyższy niż wartość emisji oraz oprocentowanie na poziomie 7,375% wyraźnie odzwierciedlają uznanie rynku dla obranej przez nas strategii finansowej.”

J.P. Morgan Securities plc, londyński oddział Deutsche Bank AG, Nomura International plc oraz BNP Paribas pełniły rolę zarządzających budową księgi popytu.


Niniejszy komunikat nie stanowi oferty sprzedaży czy zachęty do kupna papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Papiery wartościowe nie mogą być oferowane ani sprzedawane na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki bez uprzedniej rejestracji lub zwolnienia od wymogu rejestracji. Jakakolwiek publiczna oferta sprzedaży papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki zostałaby przeprowadzona w oparciu o prospekt emisyjny, który byłby dostępny u emitenta i zawierałby szczegółowe informacje nt. emitenta, jego władz oraz jego sprawozdania finansowe. W chwili obecnej nie jest rozważana oferta publiczna na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki ani rejestracja oferty lub jej części w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Kopie niniejszego komunikatu nie są i nie powinny być dystrybuowane na terytorium lub wysyłane do Stanów Zjednoczonych.

Pozostałe informacje

Natalia Hatalska kolejnym gościem specjalnym konferencji tv day

20.03.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje w Warszawie III edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Kolejnym potwierdzonym gościem specjalnym jest jedna z najbardziej uznanych i wpływowych analityków trendów na polskim rynku – Natalia Hatalska. więcej

TVN testuje technologię HbbTV

07.03.2019  |
25 lutego stacja TVN uruchomiła na swoim głównym kanale testową aplikację telewizji hybrydowej. W ramach tej usługi widzowie korzystający z naziemnej telewizji otrzymują dodatkowe treści takie jak: rozszerzony program telewizyjny czy interaktywne sondy powiązane z aktualnie emitowanymi programami. Platforma powstała przy współpracy z Emitel - operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. więcej

Konferencja tv day: 3 edycja. 3 oblicza telewizji. 3 gości specjalnych!

25.02.2019  |
W środę, 27 marca, Biuro Reklamy TVN Media organizuje trzecią edycję konferencji tv day, międzynarodowego wydarzenia poświęconego roli telewizji we współczesnym świecie komunikacji marketingowej. Na scenie w Warszawie staną światowej sławy eksperci: Andrew Davis, Jenni Romaniuk oraz Karen Nelson-Field. więcej
12345 ...66 Następne
Przejdź do:/66