Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Trylogia o Mrocznym Rycerzu w TVN Fabuła!

Data publikacji: 23 kwietnia 2018 Data aktualizacji: 23 kwietnia 2018 RSS
Batman – postrach przestępców, obrońca zwykłych obywateli, człowiek – nietoperz, jeden z najsłynniejszych komiksowych superbohaterów. Już od tego poniedziałku TVN Fabuła zaprezentuje wszystkie trzy części filmowej trylogii o przygodach Mrocznego Rycerza w reżyserii Christophera Nolana.

„Batman Początek”, „Mroczny Rycerz” oraz „Mroczny Rycerz powstaje” to realistyczna wizja przygód obrońcy Gotham, w której reżyser prezentuje nowe spojrzenie na komiksowego bohatera.

Batman Początek” odsłania przed widzami historię młodości Bruce'a Wayne'a (Christian Bale). Mały chłopiec, jedyny spadkobierca wielkiej fortuny, staje się świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Wkrótce odkrywa, że swój majątek oraz umiejętności może wykorzystać w walce z przestępczością. By zachować anonimowość, zakłada maskę. Tak rodzi się Batman, człowiek – nietoperz.

We wtorek na antenie TVN Fabuła „Mroczny rycerz”. Tym razem superbohater staje oko w oko z nieprzewidywalnym szaleńcem. Joker (Heath Ledger) terroryzuje miasto, siejąc panikę i spustoszenie nie dla zysku, lecz własnej satysfakcji. Czy tym razem Bruce Wayne zdoła ocalić mieszkańców Gotham i ochronić bliskich?

W środę „Mroczny Rycerz powstaje” - ostatnia część trylogii. Po bolesnej stracie Bruce Wayne wycofuje się z życia publicznego. Nieobecność Batmana wykorzystują drobni przestępcy i groźni terroryści. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazuje się jednak Bane (Tom Hardy), którego głównym celem jest przejęcie kontroli nad całym Gotham. Batman staje do walki, mając po swojej stronie dawnych sojuszników, do których dołączają nowi sprzymierzeńcy, między innymi Kobieta Kot (Anne Hathaway).

Trylogia Christophera Nolana to pozycja obowiązkowo nie tylko dla wielbicieli komiksów o zamaskowanym superbohaterze. Każdy z filmów to popis reżyserskich, ale również aktorskich umiejętności, z oskarową kreacją Heatha Ledgera na czele. Wśród wielu gwiazd w obsadzie wymienić należy między innymi Christiana Bale'a, Gary'ego Oldmana, Michael'a Caine'a, Morgana Freemana, Marion Cotillard czy Toma Hardy.

 

Trylogia o Mrocznym Rycerzu od 23 kwietnia w TVN Fabuła!

„Batman Początek”, 23 kwietnia, poniedziałek, 21:00

„Mroczny Rycerz”, 24 kwietnia, wtorek, 21:00

„Mroczny Rycerz powstaje”, 25 kwietnia, środa, 21:00​

Pozostałe informacje

Cykl "Udokumentowane w Siódemce" od 31 października na antenie TVN7

22.10.2018  |
Niebezpieczna sekta pod przewodnictwem charyzmatycznej Anne Hamilton-Byrne, masowe samobójstwo członków Świątyni Ludu Jima Jonesa, czy brutalne morderstwo z historią miłosną w tle. To tylko niektóre z tematów poruszanych w głośnych i kontrowersyjnych filmach dokumentalnych, które od 31 października w ramach cyklu Udokumentowane w Siódemce, pokaże stacja TVN7. więcej

Weekend z polskimi komediami w TVN Fabuła!

19.10.2018  |
W coraz dłuższe jesienne wieczory TVN Fabuła pamięta o swoich widzach. Najbliższy weekend (20 i 21 października) wypełnią polskie komedia, które gwarantują poprawę humory nawet w najbardziej deszczowe i pochmurne dni. „Testosteron”, „Vinci”, „Lejdis” to tylko niektóre z tytułów przewidzianych w sobotniej i niedzielnej ramówce kanału. więcej

Czas wybrać półfinałową 40 w „Mam Talent!"

19.10.2018  |
Już w najbliższą sobotę Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Agustin Egurrola wybiorą czterdziestu najzdolniejszych uczestników programu „Mam Talent!”. W odcinkach na żywo walczyć będą aż o 300 tysięcy złotych! więcej
12345 ...520 Następne
Przejdź do:/520