Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Soboty pełne magii w TVN Fabuła!

Data publikacji: 6 kwietnia 2018 Data aktualizacji: 6 kwietnia 2018 RSS
W kwietniu widzowie TVN Fabuła ponownie zawitają do magicznego świata Harry’ego Pottera. Lekcje obrony przed czarną magią, mecze Quidditcha, wizyta w Komnacie Tajemnic, czy słynny Turniej Trójmagiczny – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi staną bohaterowie serii filmów o młodym czarodzieju. Pierwsze cztery części już od 7 kwietnia na antenie TVN Fabuła!

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” to pierwszy z filmów powstałych na podstawie bestsellerowych powieści autorstwa J. K. Rowling. Jedenastoletni Harry po śmierci rodziców trafia pod opiekę wuja i ciotki. Krewni traktują go jak intruza, lecz wszystko zmienia się w dniu jedenastych urodzin chłopca. Harry otrzymuje list z Hogwartu – Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Okazuje się, że podobnie jak jego rodzice, on również należy do świata, w którym magia, zaklęcia i czary nie są niczym niezwykłym. Czy z pomocą przyjaciół – Rona i Hermiony, uda mu się odkryć prawdę o śmierci rodziców i zmierzyć z Lordem Voldemortem - najgroźniejszym czarnoksiężnikiem w historii? W drugiej części serii Harry rozpoczyna kolejny rok nauki w Hogwarcie. Wszystko wskazuje na to, że niebezpieczeństwo czyha na uczniów wewnątrz szkolnych murów. Czy to możliwe, by Komnata Tajemnic istniała naprawdę? Tym razem chłopcu, oprócz wiernych przyjaciół, przyjdzie z pomocą również Zgredek – domowy skrzat.  „Harry Potter i Więzień Azkabanu” to trzecia  część przygód młodego czarodzieja. Przed powrotem do szkoły Harry dowiaduje się, że Syriusz Black – groźny przestępca, który zdołał uciec z więzienia, nadal pozostaje na wolności. W Hogwarcie pojawi się również nowy nauczyciel obrony przed czarną magią, który pomoże Harry’emu poznać zaskakującą prawdę o jego ojcu chrzestnym. W czwartej części serii natomiast trzy największe szkoły magii staną do rywalizacji w Turnieju Trójmagicznym. Reprezentanci zmierzą się wykonując niebezpieczne zadania. Ku zaskoczeniu wszystkich Czara Ognia wybierze również czwartego uczestnika. Czy Harry poradzi sobie rywalizując z bardziej doświadczonymi zawodnikami?

 

Magiczny świat stworzony przez J.K. Rowling pełen jest niezwykłych stworzeń, czarów i niebezpieczeństw. Autorce udało się powołać do życia bohaterów, których kochają miliony czytelników. Adaptacje filmowe jej powieści to propozycje dla widzów w każdym wieku, kino familijne na najwyższym poziomie. Zdjęcia, muzyka, scenografia, kostiumy – wszystko to przygotowane z największa starannością, by przenieść widzów do świata, w którym różdżka jest najgroźniejszą bronią, listy doręczają sowy, a nad społecznością czarodziejów czuwa Ministerstwo Magii. Obsada filmów o Harrym Potterze to plejada gwiazd współczesnego kina. Gary Oldman, Maggie Smith, Alan Rickman, Emma Thopson, Ralph Fiennes to tylko niektórzy  brytyjscy aktorzy, którzy pojawili się w filmach o przygodach młodego czarodzieja.

 

Spotkania z Harrym Potterem już od 7 kwietnia o 21:00 na antenie TVN Fabuła!

 

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – 7 kwietnia, sobota, godz. 21:00

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” – 14 kwietnia, sobota, godz. 21:00

„Harry Potter i więzień Azkabanu” – 21 kwietnia, sobota, godz. 21:00

„Harry Potter i Czara Ognia” – 28 kwietnia, sobota, godz. 21:00

Pozostałe informacje

Pułkownik House - kim był człowiek, który zasłużył się dla niepodległej Polski?

18.10.2018  |
Znany z tego, że „nie był znany”. Dyplomata, który pozostawał w cieniu po to, aby to inni mogli zaistnieć. Edward Mandell House, polityk i najbardziej zaufany doradca prezydenta USA Woodrowa Wilsona. House miał olbrzymi wpływ na strategię polityczną Stanów Zjednoczonych w okresie I wojny światowej oraz po jej zakończeniu. Był określany mianem „pułkownika”, choć nie posiadał żadnego stopnia wojskowego. Odpowiadał za opracowanie paktu Ligi Narodów. Wniósł nieoceniony wkład w tworzenie historii państwa polskiego, jako mocny głos w dyskusji na temat utworzenia niepodległej Polski po I wojnie światowej. Poznaj historię tej niezwykłej i charyzmatycznej postaci w filmie dokumentalnym PUŁKOWNIK HOUSE. Premiera w niedzielę, 11 listopada o godz. 11:00 na Discovery Channel. więcej

Konkret24 – nowy projekt dziennikarski TVN i Discovery Polska

17.10.2018  |
Grupa TVN i Discovery Polska uruchomiła nowy portal dziennikarski w internecie – Konkret24, który będzie wyłapywał, piętnował i pokazywał czym jest manipulacja. Głównym celem projektu jest stworzenie innowacyjnego, nowoczesnego rozwiązania pozwalającego na walkę ze zjawiskiem dezinformacji nie tylko poprzez wysokiej jakości dziennikarstwo, ale także współpracę z odbiorcami. więcej

Zmiana w ramówce TVN Style

17.10.2018  |
Szczegóły zmian: więcej
12345 ...519 Następne
Przejdź do:/519