Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

„Służby ratownicze” - nowy program TVN Turbo

Data publikacji: 13 września 2018 Data aktualizacji: 20 września 2018 RSS
Muszą być szybcy, precyzyjni i zawsze gotowi, by ruszyć na ratunek z powietrza, wody lub lądu. W pracy Służb Ratowniczych, bo o nich mowa, nie ma miejsca na rutynę czy niedopatrzenia. Każde wezwanie to wyścig z czasem, a przecież gdy w grę wchodzi walka o ludzkie zdrowie lub życie, liczy się każda sekunda. W nowym programie TVN Turbo zobaczymy kulisy prawdziwych akcji ratowniczych, poznamy ludzi, którzy zdecydowali się wykonywać ten niełatwy zawód oraz zagrożenia z jakimi muszą się mierzyć każdego dnia. „Służby ratownicze” już od niedzieli, 16 września, tylko w TVN Turbo!

PREMIERA: NIEDZIELA, 16 WRZEŚNIA O GODZ. 14:45

Każdy z nas może niespodziewanie potrzebować pomocy. Gdzie jej szukać w momencie zagrożenia? W Polsce istnieje kilka rodzajów służb, które w razie niebezpieczeństwa ruszą na ratunek. W programie „Służby ratownicze” podejrzymy między innymi pracę ratowników WOPR-u, którzy patrolują akweny. Do ich dyspozycji są nie tylko motorówki, ale też potężne i odporne na trudne warunki łodzie, którymi wypłyną na otwarte morze w poszukiwaniu zagubionych jachtów. GOPR-owcy pokażą jak wygląda start i lądowanie helikoptera w niebezpiecznych, górskich warunkach. Zdradzą także w jaki sposób za pomocą quadów transportują poszkodowanych. Będziemy również świadkami spektakularnych akcji takich jak ta, gdy załoga LPR musi uwolnić kierowcę z samochodu przygniecionego przez cysternę, strażacy z OSP przez 12 godzin walczą z ogniem by ugasić nielegalne wysypisko położone w bezpośrednim sąsiedztwie domu mieszkalnego, a ratownicy WPOR-u unicestwiają mężczyznę podtapiającego dzieci. Wszystkie historie poznamy z perspektywy ratowników uczestniczących w akcjach, a ujęcia z kamer towarzyszących im na każdym kroku pozwolą widzom poczuć się jak w samym centrum wydarzeń.

Zdarzenia przedstawione w programie dowodzą, że poświęcenie, profesjonalizm i wewnętrzna potrzeba udzielania pomocy nie są obce żadnemu z członków Służb Ratowniczych. Poznamy między innymi patrolującego sopockie plaże Rafała, dla którego ratownictwo wodne to całe życie – w bazie spędza niemal 365 w roku, a przez kolegów nazywany jest „Ustawą”, gdyż zna na pamięć wszystkie rozporządzenia i ustawy dotyczące jego zawodu. Jako Instruktor Ratownictwa Wodnego sukcesywnie pomaga powiększać kadrę sopockiego WOPR-u szkoląc młodych adeptów. W załodze LPR od 22 lat o  bezpieczeństwo każdego z nas dba Paweł. Ten doświadczony ratownik w kieleckiej bazie odbył już 2531 misji i wykonał 2346 godzin nalotu. Z kolei Mateusz to 26 letni strażak z… 14-letnim stażem! W jego przypadku życie zawodowe łączy się z prywatnym – żona Mateusza również jest strażakiem OSP. Dlaczego niejednokrotnie ryzykują własnym życiem, by udzielić pomocy obcym ludziom? Jak radzą sobie z presją czasu i odpowiedzialnością, jaka na nich ciąży? Zobaczymy w nowym programie z kategorii reality - „Służby ratownicze” już od 16 września, w każdą niedzielę o godz. 14:45 tylko w TVN Turbo!

Zdjęcia dostępne pod linkiem: https://discovery.box.com/s/6sirmow76yt0fc5fi0vmpahn3uv6mbai

Kontakt
Beata Bartosiewicz
Wyślij wiadomość

Pozostałe informacje

Zmiana w ramówce TVN Style

17.10.2018  |
Szczegóły zmian: więcej

„Zakochani po uszy” – nowa produkcja własna TVN7 i player.pl

17.10.2018  |
TVN7 we współpracy z platformą player.pl rozpoczęły prace nad nowym serialem obyczajowym „Zakochani po uszy”. Produkcja – oparta na autorskim pomyśle stacji – trafi na antenę na początku 2019 roku. więcej

Obłędna sobota w telewizji TLC - programy, które przełamują wszelkie tabu

15.10.2018  |
Zaskakuje, wprawia w osłupienie, zapiera dech – jednym słowem – doprowadza do obłędu. Takiej soboty w telewizji TLC jeszcze nie było! „One wolą młodszych”, „Poród inny niż wszystkie”, „Chirurg – rzeźnik” czy „Testerzy leków” - to tylko niektóre z propozycji, które będzie można oglądać w ostatnią sobotę października. Myślisz, że nic już nie jest w stanie Cię zadziwić? Włącz telewizję TLC już 27 października. więcej
12345 ...519 Następne
Przejdź do:/519