Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

NASA: niekończąca się podróż

Data publikacji: 13 września 2018 Data aktualizacji: 13 września 2018 RSS
Fascynujący dokument z okazji 60. rocznicy powstania Amerykańskiej Agencji Kosmicznej już 14 października na Discovery Channel.

Pierwsze lądowanie na Księżycu, umieszczenie łazika na Marsie i rozległa sieć satelitów monitorujących stan naszej planety. NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej to wizjonerska instytucja wyznaczająca pionierskie ścieżki w dziedzinie badań o wszechświecie. Dzięki jej istnieniu diametralnie zmieniła się wiedza ludzkości o Ziemi, kosmosie oraz nas samych. Podstawą działań NASA jest nieustanne zaspokajanie ludzkiego pragnienia odkrywania i odpowiedzi na pytania o powstanie naszej planety. W filmie dokumentalnym autorstwa Rory Kennedy prześledzimy historię i osiągnięcia agencji w ciągu 60 lat jej istnienia. Nie zabraknie również miejsca na najbardziej nurtujące pytanie – co dalej z nami i naszą planetą? Fascynujący dokument - NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ na Discovery Channel w niedzielę, 14 października o godz. 11:00.

W przeciwieństwie do innych gatunków, człowiek cechuje się nienasyconą żądzą wiedzy, nieustannie zastanawiając się nad sensem stworzenia. Ciekawość wpisana w ludzkie DNA popycha nas do poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania: jak powstaliśmy, czy jesteśmy tu sami i najważniejsze - co się z nami stanie?

W 60. rocznicę powstania NASA, Discovery kieruje uwagę widzów na tę historyczną instytucję, która zabrała nas na Księżyc, pokazała powierzchnię Marsa, a także umożliwiła poznać Układ Słoneczny oraz to co poza nim. Oprócz ważnych osiągnięć agencji w dziedzinie eksploracji kosmosu, film NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ przedstawia też mniej znany obszar jej działalności. Pokazuje ogromną rolę, jaką odgrywa w monitorowaniu stanu naszej planety. Nieważne, jak daleko dotarłyby sondy NASA, zawsze kierują swój wzrok w stronę Ziemi - zbierając pomiary dotyczące oceanów, nieba, lodów i piasków - a wszystko po to, aby stawić czoła największemu wyzwaniu, jakim jest ochrona planety.

Zgromadzone przez NASA dane są niezbędne do zrozumienia przez ludzi zjawisk, mających miejsce na Ziemi: od topniejących w zawrotnym tempie pokryw lodowych Antarktydy po wybielanie i obumieranie raf koralowych. Informując dzisiaj o tych wyzwaniach, agencja przedstawia  zapis zmian zachodzących na naszej planecie i jasno pokazuje ogrom zagrożeń, które przed nami stoją.

NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ - film, którego reżyserem, producentem i narratorem jest nominowana do Oscara i laureatka nagrody Emmy za produkcję „Ostatnie dni
w Wietnamie”
- Rory Kennedy. Autorka przygląda się bliżej technologii, dzięki której NASA nie tylko zmieniła naszą wizję kosmosu, ale także naszej planety i nas samych. Pozostali producenci: Mark Bailey, Clare Tucker i Pat Bischetti; scenariusz Mark Bailey i Don Kleszy. Dla Discovery: producenci - Jon Bardin i Alexandra Moss; producent wykonawczy John Hoffman.

Premiera filmu dokumentalnego NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ w niedzielę, 14 października, o godz. 11:00 na Discovery Channel wraz z powtórką o godz. 20:00. Dokument będzie można obejrzeć również w ramach Kosmicznego Tygodnia na Discovery Science tego samego dnia, o godzinie 22:00.

MATERIAŁY PRASOWE DO POBRANIA:
https://discovery.box.com/s/6339elbc6q8nyj4ywdq8attjvnc03vk9

Pozostałe informacje

Zmiana w ramówce TTV

21.09.2018  |
Szczegóły zmian: więcej

„Chyłka - Zaginięcie” – nowa produkcja player!

20.09.2018  |
We wrześniu ruszyły zdjęcia do pierwszej ekranizacji o słynnej mecenas - Joannie Chyłce. Na zlecenie TVN powstaje siedmioodcinkowy serial według tomu „Zaginięcie” autorstwa Remigiusza Mroza. Premiera została zaplanowana na połowę listopada w player. Rolę głównej bohaterki zagra Magdalena Cielecka. więcej

Premierowe odcinki programu Doroty Szelągowskiej "Domowe rewolucje" równolegle w TVN i HGTV Home & Garden

20.09.2018  |
Kto to jest? Wyburza, maluje, przestawia, mebluje. Lubi szarości i biel. Ma nieograniczoną wyobraźnię i ciągle tryska nowymi pomysłami. Zna nietuzinkowe patenty wnętrzarskie i jest w stanie w kilka dni odmienić niejedno pomieszczenie. I to niekoniecznie dużym kosztem! Uwielbia swój zespół fachowców, z którym sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Wiecie o kim mowa? więcej
12345 ...511 Następne
Przejdź do:/511