Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Kabula Nkalango – bohaterka programu Martyny Wojciechowskiej w Polsce!

Data publikacji: 13 września 2018 Data aktualizacji: 13 września 2018 RSS
Z okazji jubileuszowego sezonu „Kobiety na krańcu świata” gościmy w naszym kraju wyjątkową bohaterkę. Doskonale znana widzom albinoska Kabula Nkalango z Tanzanii, wylądowała wczoraj na lotnisku w Warszawie. Jak spotkanie z Martyną Wojciechowską zmieniło życie dziewczynki, która spędzi najbliższe dni w Polsce?

Już jesienią widzowie zobaczą 10. sezon „Kobiety na krańcu świata”. Martyna Wojciechowska od lat udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. W swoim programie pokazuje widzom świat i ludzi dzielących się z nią swoimi niepowtarzalnymi historiami, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Podróżniczka postanowiła zaprosić do siebie wyjątkową bohaterkę z Tanzanii - Kabulę Nkalango. W trakcie pobytu w Polsce pokaże jej ulubione miejsca, przygotuje wiele niespodzianek i ugości w swoim domu.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w Tanzanii żyje około 300 000 osób chorych na bielactwo. Albinosi są bardzo podatni na poparzenia i nowotwory skóry. Wielu z nich umiera przed 40 rokiem życia. Zagrożeniem jest nie tylko ostre afrykańskie słońce…, ale też inni ludzie. Dzieję się tak, ponieważ albinosom przypisywana jest magiczna moc. Często stają się ofiarami napaści, a z części ich ciał wytwarza się amulety, które mają przynosić szczęście. Kabula Nkalango straciła rękę, w trakcie brutalnego ataku trzech mężczyzn, do którego doszło w jej własnym domu. Mimo że  oprawcy stanęli przed sądem, wyrok w ich sprawie nigdy nie zapadł. By zapewnić dziewczynce bezpieczeństwo, władze umieściły ją w specjalnym zamkniętym ośrodku - Buhangija Albino School, gdzie przebywała razem z setką innych chorych dzieci. Właśnie tam, cztery lata temu, Kabula i Martyna spotkały się po raz pierwszy.

Historia dziewczynki wstrząsnęła ludźmi. Widzowie chcieli wspomóc Kabulę, której marzeniem było zostać prawnikiem i bronić praw albinosów w Tanzanii. Dzięki współpracy z Fundacją Między Niebem a Ziemią na jej edukację zebrano około 100 tysięcy złotych. Obecnie Kabula ma 20 lat i uczęszcza do szkoły średniej w Mwanzie. Jest szczęśliwa, wierzy w siebie i w to, że może osiągnąć wszystko. Jest z stałym kontakcie z Martyną, która po adopcji wspiera ją finansowo i regularnie odwiedza.

Film dokumentalny „Ludzie duchy”, którego bohaterką jest Kabula, zdobył wiele pretiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Festival de Television de Monte Carlo, Chicago International Film Festival TV Awards, World Media Festival Hamburg, MIFF Awards - Milan International Film Festival Awards, London International Filmmaker Festival of World Cinema.

Kontakt
Marta Skorupska
Wyślij wiadomość
tel 453 40 71

Pozostałe informacje

Zmiana w ramówce TTV

21.09.2018  |
Szczegóły zmian: więcej

„Chyłka - Zaginięcie” – nowa produkcja player!

20.09.2018  |
We wrześniu ruszyły zdjęcia do pierwszej ekranizacji o słynnej mecenas - Joannie Chyłce. Na zlecenie TVN powstaje siedmioodcinkowy serial według tomu „Zaginięcie” autorstwa Remigiusza Mroza. Premiera została zaplanowana na połowę listopada w player. Rolę głównej bohaterki zagra Magdalena Cielecka. więcej

Premierowe odcinki programu Doroty Szelągowskiej "Domowe rewolucje" równolegle w TVN i HGTV Home & Garden

20.09.2018  |
Kto to jest? Wyburza, maluje, przestawia, mebluje. Lubi szarości i biel. Ma nieograniczoną wyobraźnię i ciągle tryska nowymi pomysłami. Zna nietuzinkowe patenty wnętrzarskie i jest w stanie w kilka dni odmienić niejedno pomieszczenie. I to niekoniecznie dużym kosztem! Uwielbia swój zespół fachowców, z którym sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Wiecie o kim mowa? więcej
12345 ...511 Następne
Przejdź do:/511