Biuro Prasowe
TVN I DISCOVERY POLSKA

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Efekt Domina - odcinek 5

Data publikacji: 6 kwietnia 2018 Data aktualizacji: 6 kwietnia 2018 RSS
O tragicznej historii Rwandy słyszał cały świat. Mimo tego, że dziś to jeden z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów Afryki, darmowa edukacja pozostaje marzeniem dla osób z niepełnosprawnościami. To właśnie im pomaga Dominika Kulczyk. Niektóre z nich, dzięki aparatom słuchowym, po raz pierwszy usłyszą głos swoich rodziców! Premiera piątego odcinka „Efektu Domina” już w niedzielę 8 kwietnia na antenie TVN.

Przeprowadzone przez rząd Paula Kagamego reformy ekonomiczno-społeczne przyczyniły się do wzrostu gospodarczego Rwandy. Jednak głęboko zakorzenione przekonania i stereotypy sprawiają, że osoby niepełnosprawne i ich rodziny zostają odrzucane przez społeczeństwo. Najmłodsi mogą jedynie pomarzyć o darmowej edukacji, ponieważ nauczycielom często brakuje nie tylko dobrych chęci, ale i umiejętności.

Z pomocą przychodzą takie osoby jak Louis Ngabonziza– nauczyciel z powołania. To on postanowił coś zmienić i w 2013 roku założył własną szkołę dla głuchych i niedosłyszących. Tu dzieci uczą się języka migowego, wiedzy ogólnej i nabywają przydatnych w życiu umiejętności. Przede wszystkim dostają szansę, by mieć marzenia.

W tym odcinku widzowie poznają historie nowych uczniów szkoły Louisa – Erica i Kevine. Ta dwójka żegna rodziców i po raz pierwszy przekracza próg szkoły z internatem. Dzieci biorą udział w lekcjach języka migowego. Równolegle w podobnych zajęciach uczestniczą rodzice, którzy nie mogą uwierzyć w to, że za chwilę będą mogli porozumieć się ze swoimi pociechami.

Dominika Kulczyk jest świadkiem, że bariera zostaje pokonana. Kulczyk Foundation finansuje zasilane baterią słoneczną aparaty słuchowe dla prawie setki dzieci oraz kursy języka migowego dla rodziców. Dzieci usłyszą nieznane dotąd głosy rodziców i po raz pierwszy wypowiedzą słowo „mama”! Coś, co wydawało się niemożliwe, dzieje się na oczach widza. To tutaj między ludźmi, których do tej pory dzieliła cisza, rodzi się bliskość.

 

PREMIERA PIĄTEGO ODCINKA: 8 KWIECIEŃ, NIEDZIELA, GODZ. 11.00

Pozostałe informacje

Pułkownik House - kim był człowiek, który zasłużył się dla niepodległej Polski?

18.10.2018  |
Znany z tego, że „nie był znany”. Dyplomata, który pozostawał w cieniu po to, aby to inni mogli zaistnieć. Edward Mandell House, polityk i najbardziej zaufany doradca prezydenta USA Woodrowa Wilsona. House miał olbrzymi wpływ na strategię polityczną Stanów Zjednoczonych w okresie I wojny światowej oraz po jej zakończeniu. Był określany mianem „pułkownika”, choć nie posiadał żadnego stopnia wojskowego. Odpowiadał za opracowanie paktu Ligi Narodów. Wniósł nieoceniony wkład w tworzenie historii państwa polskiego, jako mocny głos w dyskusji na temat utworzenia niepodległej Polski po I wojnie światowej. Poznaj historię tej niezwykłej i charyzmatycznej postaci w filmie dokumentalnym PUŁKOWNIK HOUSE. Premiera w niedzielę, 11 listopada o godz. 11:00 na Discovery Channel. więcej

Konkret24 – nowy projekt dziennikarski TVN i Discovery Polska

17.10.2018  |
Grupa TVN i Discovery Polska uruchomiła nowy portal dziennikarski w internecie – Konkret24, który będzie wyłapywał, piętnował i pokazywał czym jest manipulacja. Głównym celem projektu jest stworzenie innowacyjnego, nowoczesnego rozwiązania pozwalającego na walkę ze zjawiskiem dezinformacji nie tylko poprzez wysokiej jakości dziennikarstwo, ale także współpracę z odbiorcami. więcej

Zmiana w ramówce TVN Style

17.10.2018  |
Szczegóły zmian: więcej
12345 ...519 Następne
Przejdź do:/519