Biuro Prasowe

tel. (+48) 22 856 60 60    fax. (+48) 22 856 64 95

Informacje prasowe

Do pobrania
więcej »
Kontakt
Kontakt dla widzów
e-mail: widzowie@tvn.pl
tel. (+48) 22 856 61 61
Biuro Prasowe
e-mail: press@tvn.pl

tel. (+48) 22 856 60 60
fax. (+48) 22 859 65 94
RSS

Efekt Domina - odcinek 5

Data publikacji: 6 kwietnia 2018 Data aktualizacji: 6 kwietnia 2018 RSS
O tragicznej historii Rwandy słyszał cały świat. Mimo tego, że dziś to jeden z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów Afryki, darmowa edukacja pozostaje marzeniem dla osób z niepełnosprawnościami. To właśnie im pomaga Dominika Kulczyk. Niektóre z nich, dzięki aparatom słuchowym, po raz pierwszy usłyszą głos swoich rodziców! Premiera piątego odcinka „Efektu Domina” już w niedzielę 8 kwietnia na antenie TVN.

Przeprowadzone przez rząd Paula Kagamego reformy ekonomiczno-społeczne przyczyniły się do wzrostu gospodarczego Rwandy. Jednak głęboko zakorzenione przekonania i stereotypy sprawiają, że osoby niepełnosprawne i ich rodziny zostają odrzucane przez społeczeństwo. Najmłodsi mogą jedynie pomarzyć o darmowej edukacji, ponieważ nauczycielom często brakuje nie tylko dobrych chęci, ale i umiejętności.

Z pomocą przychodzą takie osoby jak Louis Ngabonziza– nauczyciel z powołania. To on postanowił coś zmienić i w 2013 roku założył własną szkołę dla głuchych i niedosłyszących. Tu dzieci uczą się języka migowego, wiedzy ogólnej i nabywają przydatnych w życiu umiejętności. Przede wszystkim dostają szansę, by mieć marzenia.

W tym odcinku widzowie poznają historie nowych uczniów szkoły Louisa – Erica i Kevine. Ta dwójka żegna rodziców i po raz pierwszy przekracza próg szkoły z internatem. Dzieci biorą udział w lekcjach języka migowego. Równolegle w podobnych zajęciach uczestniczą rodzice, którzy nie mogą uwierzyć w to, że za chwilę będą mogli porozumieć się ze swoimi pociechami.

Dominika Kulczyk jest świadkiem, że bariera zostaje pokonana. Kulczyk Foundation finansuje zasilane baterią słoneczną aparaty słuchowe dla prawie setki dzieci oraz kursy języka migowego dla rodziców. Dzieci usłyszą nieznane dotąd głosy rodziców i po raz pierwszy wypowiedzą słowo „mama”! Coś, co wydawało się niemożliwe, dzieje się na oczach widza. To tutaj między ludźmi, których do tej pory dzieliła cisza, rodzi się bliskość.

 

PREMIERA PIĄTEGO ODCINKA: 8 KWIECIEŃ, NIEDZIELA, GODZ. 11.00

Pozostałe informacje

Bear Grylls kontra rekiny - jubileuszowy Shark Week już na Discovery Channel

23.07.2018  |
Wyjątkowy Shark Week w tym roku wypływa na głębsze niż kiedykolwiek wody! To wszystko za sprawą okrągłej, 30. rocznicy słynnej amerykańskiej serii Discovery, która nadawana jest w Polsce i w ponad 70 innych krajach na całym świecie. Przed nami tydzień nowych, fascynujących i często mrożących krew w żyłach opowieści o tych budzących grozę stworzeniach. Programy zrealizowane z największym rozmachem i z udziałem uznanych naukowców, specjalistów od rekinów oraz osobowości telewizyjnych. Wśród nich m.in. gwiazda światowego formatu, prawdziwa żywa legenda, podróżnik i ekspert sztuki survivalowej – Bear Grylls, który na oczach widzów stanie w szranki z najgroźniejszym drapieżnikiem oceanów. Programy z serii Shark Week będzie można oglądać na Discovery Channel od poniedziałku, 23 lipca – codziennie o godzinie 17:00, aż do niedzieli, 29 lipca, kiedy to zobaczymy program „Bear Grylls kontra rekiny”. więcej

Food Network bije kolejne rekordy oglądalności!

19.07.2018  |
16 lipca kanał Food Network odnotował najwyższy dzienny wynik oglądalności w historii stacji, osiągając udział 0,64 % SHR w grupie komercyjnej (16-49). więcej

Tajlandia - akcja ratunkowa w jaskini

19.07.2018  |
Od 23 czerwca do 12 lipca oczy całego świata zwrócone były na jaskinię Tham Luang na północy Tajlandii. To tam, prawie kilometr pod ziemią, trwała niezwykle skomplikowana akcja ratująca życie 12 młodych, tajskich piłkarzy i ich 25-letniego trenera. Przez ponad dwa tygodnie śledziliśmy dramat uwięzionych i heroiczną postawę ratowników. Z zapartym tchem oglądaliśmy mobilizację służb z całego świata. Ich odwaga, zaangażowanie i chęć pomocy to dowód potęgi ludzkiej solidarności. Zobacz niezwykły film dokumentalny „Tajlandia – akcja ratunkowa w jaskini” szczegółowo odkrywający kulisy tej brawurowej i jednocześnie jednej z najtrudniejszych operacji ratunkowych na świecie. Premiera już w sobotę, 21 lipca o godz. 11:00 na Discovery Channel. więcej
12345 ...499 Następne
Przejdź do:/499